Zmarł prof. Jan Piotrowiak

Wykład otwarty prof. Zdzisławy Mokranowskiej

Zapraszamy na wykład otwarty prof. Zdzisławy Mokranowskiej pt. Wina Jarosława Iwaszkiewicza – przystanek Syrakuzy. Spotkanie odbędzie się 9 maja o godz. 17.00 w sali A2.12 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4).

Kanał YouTube Komisji Historycznoliterackiej

Zachęcamy do odwiedzenia kanału YouTube Komisji Historycznoliterackiej i wysłuchania/oglądania nagrań z naszych dotychczasowych spotkań! Wystarczy kliknąć w link.

Spotkanie z prof. Dariuszem Pawelcem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie otwarte z prof. Dariuszem Pawelcem wokół książki „Powinna być nieufnością”. Nowofalowy spór o poezję. Dariusz Pawelec – profesor w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, autor książek o poezji lingwistycznej, poezji Stanisława Barańczaka, Witolda Wirpszy; twórca koncepcji „adresata możliwego” w liryce, autor prac z zakresu teorii gatunku; opracował antologie poezji pokolenia 68 oraz formacji „Na Dziko”; edytor […]

Spotkanie z dr hab. Marią Barłowską, prof. UŚ oraz dr hab. Małgorzatą Ciszewską, prof. IBL

Serdecznie zapraszamy na spotkanie otwarte z dr hab. Marią Barłowską, prof. UŚ oraz dr hab. Małgorzatą Ciszewską, prof. IBL wokół książki Jakub Sobieski: Mowy pogrzebowe (Warszawa: IBL PAN 2019).  Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek (20 stycznia) o godz. 11.30 w sali A1.11 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4). Dyskusję poprowadzi prof. dr hab. Mariola Jarczykowa. 

Drugi termin spotkania wyborczego

W związku z nieodbyciem w pierwszym terminie wyborów do prezydium Komisji Historycznoliterackiej PAN na kadencję 2023-2026, spotkanie wyborcze odbędzie się w drugim terminie. Zapraszamy 12 grudnia o godzinie 16.00 do auli Andrzeja Pawlikowskiego na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego (ul. Uniwersytecka 4, 40-007 Katowice). Prosimy o niezawodne przybycie członków Komisji.

Sprawozdanie z działalności Komisji Historycznoliterackiej za lata 2019-2022

Zachęcamy wszystkich członków Komisji Historycznoliterackiej do zapoznania się ze sprawozdaniem naszej działalności za lata 2019-2022. POBIERZ SPRAWOZDANIE

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze

W związku z końcem kadencji 2019-2022 informujemy o konieczności przeprowadzenia spotkania sprawozdawczo-wyborczego, na które zapraszamy 6 grudnia 2022 roku po wykładzie prof. dr. hab. Krzysztofa Jarosza (ok. godziny 18.30) do sali C.037 na Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4).

Wykład prof. dr. hab. Krzysztofa Jarosza

Zapraszamy na wykład prof. Krzysztofa Jarosza pt.: Mapowanie Annie Ernaux. Spotkanie odbędzie się 6 grudnia 2022 roku o godzinie 17.15 w sali C.037 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4).

Wykład prof. Adama Dziadka

Zapraszamy na wykład prof. Adama Dziadka pt.: „Mój wiek” Aleksandra Wata – nowa edycja. Spotkanie odbędzie się 15 listopada 2022 roku o godzinie 17.15 w sali C.037 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4).